Okna PCV

Okna plastikowe, z polichlorku winylu, PCW lub PVC (czasem niepoprawnie zwanego PCV).

Wymiary okien

Mogłoby się wydawać, że taki szczegół jak wymiary okien nie powinny przysporzyć nam większych problemów czy nieprzyjemnych konsekwencji. Ważne jest dopilnowanie wymiaru okna do przygotowanego wcześniej otworu, ponieważ nie może być on taki sam.

Wymiary okien standardowych zwiększają się co 30 cm w dostosowaniu do otworów okiennych. Jednakże, zostało przyjęte, że okna powinny być nieco węższe, około 3 do 4 cm względem zrealizowanego miejsca na nie, czyli 1,5-2 cm z każdej strony okna. Luz montażowy, który powstanie pozwoli na odpowiednie osadzenie okna oraz na stabilność i uszczelnienie go. Zbyt duży luz powstały po obu stronach, ostrzega o niewłaściwym zamontowaniu i niedopuszczalnych wymiarach okna. Warto poświęcić temu trochę czasu i dokładnie przeanalizować nasze obliczenia, by nie dopuścić do takiej pomyłki. Innym zagadnieniem jest uwzględnienie grubości parapetu, gdyż ten detal jest również istotny podczas pomiaru zamawianego okna.

Jeśli sami decydujemy się mierzyć okna, powinniśmy posłuchać wszystkich rad, których udzielili nam fachowcy. Nie mając podstawowej wiedzy na ten temat i nie czujemy się na siłach, by móc samemu zrobić pomiary, poprośmy kogoś kto zna się na tym i będzie w stanie nam pomóc, zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary okna niestandardowego, gdzie wyliczenia będą jeszcze bardziej skomplikowane.

Bardzo ważne jest to, że gdy podajemy sprzedawcy wymiary kupowanych okien, w pierwszej kolejności wymieniamy szerokość a dopiero później wysokość okna. Nieprawidłowa kolejność może doprowadzić do błędów produkcyjnych i realizacji całego naszego zamówienia.


Categorised as: Okna i ich parametry


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *